The Awesome Slapstick!

Tekst po raz pierwszy zamieszczono na stronie 19 stycznia 2017.

Od urodzenia Steve Harmon był dowcipnisiem robiącym żarty wszystkim i ze wszystkiego. Przez lata wyrobił sobie dosyć osobliwe poczucie humoru.

Gdy pewnego wieczoru, przebrany za klauna wybrał się do przyjezdnego wesołego miasteczka, oczywiście z zamiarem robienia żartów kolegom ze szkoły, jego życie uległo zmianie. Wesołe miasteczko okazało się przykrywką dla inwazji na Ziemię podobnych klaunom mieszkańców innego wymiaru (Wymiaru X). Porywali oni Ziemian w celu „wyprania ich mózgów”, indoktrynacji i wysłania z powrotem na Ziemię w celu przygotowania inwazji. Chcąc ratować porywanych kolegów, Steve rzuca się za porywaczami do portalu między wymiarowego. Niestety (stety?) staje się to w ostatniej chwili i na Steve’a oddziałują energie zamykającego się portalu.

Chłopak budzi się w po drugiej stronie zamknięty w lochu razem z Najwyższym Naukowcem Wymiaru X. Jest on tam przetrzymywanym przez aktualnego władcę tego wymiaru, który do sprawowania władzy wykorzystuje wynalazek Najwyższego Naukowca – psycho-riado-atomowy mediakrytyzator (uwielbiamy takie „naukowe” terminy, a przecież można prościej – „media publiczne”), który – cytuję – „umożliwia mu kontrolę nad samą rzeczywistością, ponieważ, gdy możesz kontrolować to, w co wierzą ludzie, to właśnie to stanie się rzeczywistością”.

Okazuje się, że wskutek oddziaływania energii zamykającego się portalu ciało Steve’a uległo przemianie. Przyjęło ono formę niezniszczalnej elektro plazmy. Każde jej uszkodzenie zostaje natychmiast samo naprawione. Ciało stało się super wytrzymałe i super plastyczne. Porażone prądem elektrycznym staje się jeszcze silniejsze, przy czym przyrost siły zależy od wielkości napięcia oraz czasu jego oddziaływania. W komplecie Steve otrzymał również super zwinność i super refleks. Na dodatek, Najwyższy Naukowiec wyposaża Steve’a w dwie rękawice. Jedna służy do zmiany postaci, w jakiej występuje Steve, to jest z postaci elektro plazmy w ludzką i na odwrót. Druga stanowi materializator, który zawiera extra-wymiarową, podprzestrzenną kieszeń, w której może być przechowywane i z niej wydobywane w potrzebie praktycznie wszystko. Wykonując niedostrzegalny ruch ręką Steve może w mgnieniu oka zmaterializować potrzebną mu rzecz. Najczęściej jest to ogromny młot, który wykorzystuje on do walki ze swoimi adwersarzami.

Obdarzony super mocami i wyposażony w technologię Wymiaru X Steve niszczy psycho-riado-atomowy mediakrytyzator kończąc tym samym panowanie władcy nad mieszkańcami Wymiaru X, uwalnia porwanych Ziemian i uciekając z nimi na Ziemię niszczy portal między wymiarowy.

Tylko jedna osoba, kolega z klasy – Mike Peterson zna sekret Steve’a. To on zasugerował by Steve przybrał wyróżniające go, super bohaterskie imię. Tak powstał Slapstick.

W swojej slapstickowej postaci chłopak ma powodzenie u dziewczyn większe niż jako prawdziwy nastolatek. Ma z tym jednak jeden problem, na który zwrócił mu uwagę jego kolega. Jako Slapstick, Steve nie posiada genitaliów.

Walcząc z jeszcze dwoma złoczyńcami, Slapstick poznaje (daje się im poznać) wielu marvelowskich super bohaterów.

Wszystko to zdarzyło się w cztero-odcinkowej mini serii „The Awesome Slapstick!”, którą w roku 1992 opublikowało Marvel Comics Group. Jej twórcami byli Len Kaminsky (scenariusz), James W.Fry III (rysunek) i Terry Austin (tusz).

Uwaga, ciekawostka – na okładce czwartego zeszytu serii pojawiło się nawiązanie do wielkiego wydarzenia w świecie DC Comics, tj. do śmierci Supermana, które nastąpiło w trakcie publikacji mini serii „The Awesome Slapstick!”.

Pomimo wielkich próśb wyartykułowanych na ostatniej stronie czwartego, ostatniego numeru mini serii, przez wiele lat Slapstick nie występował w swojej własnej, regularnej serii. Pojawiał się jednak u boku The Avengers, She-Hulk, The New Warriors, Deadpool’a. Dopiero w drugiej połowie roku 2016, w ramach Marvel Infinite Comics rozpoczęto publikację nowej serii „Slapsick!”.