Albumy komiksowe

Przebudzone legendy – 1 – Dziewanna
Scenariusz: Adam Święcki
Rysunek: Adam Święcki

Tak wiele legend i podań skrywa się w wioskach rozrzuconych na wschodnich kresach Polski. Legend nieznanych, niedostępnych, żyjących swoim własnym lokalnym życiem. Przekazywane ustnie, nigdy nie publikowane, nie miały okazji zagościć szerzej w umysłach. Warte zaś są tego by magia je przepełniająca została odkryta.
Album ten to pierwsza część cyklu przedstawiającego nieznane legendy polskie, osadzone przez autora w realiach współczesnych. Teraz przebudzone.

Liczba stron: 46
Format: A5
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-915913-2-8
Cena z okładki: 8,60 zł

Przebudzone legendy – 2 – Lewiatom
Scenariusz: Adam Święcki
Rysunek: Adam Święcki

Drugi tom serii komiksowej Adama Święckiego Przebudzone legendy. Akt drugi nosi tytuł Lewiatom.
Gdzieś w zaciszu domostw, w umysłach nieznanych nam starszych ludzi, tętnią swoim własnym życiem historie. Na przestrzeni lat przekazywane jedynie ustnie, gromadzą fakty i zdarzenia, rozwijają wątki i przygody tajemniczych postaci. Próżno zastanawiać się, które z nich zawierają ziarno prawdy. Przyznać można jedynie, iż zazwyczaj niosą ukrytą naukę.
Druga część Przebudzonych legend przedstawia jednego z czartów, które są bodajże najbardziej popularnymi bohaterami ludowych podań.
Pielgrzym, bo o nim mowa, ma teraz szansę by poprzez komiks dotrzeć do czytelnika.

Liczba stron: 50
Format: A5
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-915913-5-2
Cena z okładki: 8,60 zł

Przebudzone legendy – 3 – Szeptucha
Scenariusz: Adam Święcki
Rysunek: Adam Święcki

Któż nie uległ w swoim życiu czarowi legend i podań. Tajemnicze, cudowne historie oprowadzają naszą wyobraźnię po krainie dziwów, gdzie krzyżują się: niemożliwe i realne, a bohaterowie ją zamieszkujący przenikają do naszej rzeczywistości nie tylko w sferze wyobrażeń. Tak właśnie jest z Szeptuchą, bohaterką trzeciego tomu Przebudzonych legend Adama Święckiego. Tę bajkową znachorkę, czarownicę, leśną babę spotkać można i dziś. Wystarczy dobrze poszukać.

Liczba stron: 50
Format: A5
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-915913-7-6
Cena: 11 zł

Dogmat – 1 – Prolog
Scenariusz: Łukasz Chmielewski
Rysunek: Piotr Białczak

W aferę, której korzenie sięgają czasów Chrystusa, a może i dużo, dużo wcześniej…, w tajemnicę, której rozwikłanie może sprawić, że nic już nie będzie tak jak dawniej… zostaje wplątany najemny morderca. Skomplikowana łamigłówka przerasta nie tylko jego, ale również inne figury i pionki rozstawione na czarno-białej szachownicy istnienia.
Ale czy zawsze czarne jest czarne, a białe jest białe…?

Liczba stron: 50
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: kolor
ISBN: 83-915913-3-6
Cena: 21,50 zł

Dogmat – 2 – Si Deus pro nobis…
Scenariusz: Łukasz Chmielewski
Rysunek: Piotr Białczak

Kevin O’Donnel to płatny zabójca, który wplątał się w sytuację, której nie rozumie…
O pozbawienie go zdobytej płyty z danymi, a przy okazji i życia, stara się kilka grup. Ścigają go wysłannicy tajemniczego Bractwa i ludzie Watykanu. Poszukuje go policja.
Co zawiera ta płyta, jakie tajemnice, że wszyscy chcą ją zdobyć? Jaki Plan może się ziścić lub nie ziścić, w zależności od tego, w czyich rękach się ona znajdzie?
Kim lub czym jest osobnik, który w świecie ludzi powstrzymuje się od użycia swoich mocy w obawie przed ujawnieniem się przed Tym, który również odwiedza ten świat?
Czy na szachownicy pojawiły się już wszystkie pionki i figury? Które z nich są białe, a które czarne? I czy nadal białe to białe, a czarne to czarne?

Komiks ten zdobył drugie miejsce w plebiscycie Gildii w kategorii Komiks Polski 2010
Szczegóły tutaj

Liczba stron: 64
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-915913-8-3
Cena: 29,90 zł

Tomuś – 1 – Choroba Maliny
Scenariusz: Rafał Urbański
Rysunek: Tomasz Biniek

Tomuś – Choroba Maliny to komiks o prawdziwej przyjaźni, miłości jednej osoby do drugiej, postawieniu wszystkiego na jedną kartę oraz chęci pomocy przyjacielowi za wszelką cenę… nawet za cenę życia…

Liczba stron: 64
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-915913-0-1
Cena z okładki: 15 zł

Prima Aprilis
Scenariusz: Piotr Drzewiecki
Rysunek: Piotr Drzewiecki

Prima Aprilis jest wznowieniem komiksu z 1991 roku. Piotr Drzewiecki przedstawił w nim nieznane fakty z działań wojennych na Pacyfiku. Samoloty, łodzie podwodne, lotnik rozbitek, tajemnicza wyspa, dinozaury… dinozaury!?!

Liczba stron: 48
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-915913-1-X
Cena: 13 zł

Kraina Herzoga – 1
Scenariusz: Hubert Ronek, Dominik Szcześniak
Rysunek: Hubert Ronek

Epizody Krainy Herzoga otrzymywały nagrody i wyróżnienia w konkursach komiksowych (m.in. nagroda główna w konkursie TVP i firmy Universal), a czytelnicy mogli poznać głównych bohaterów opowieści – Herzoga, Angusa i Dereka – na łamach fanzinów „KGB” i „Ziniol”, oraz w „Świecie Komiksu” nr 30 i w „Znakomiksie” nr 10, nr 15.

Recenzja Daniela Gizickiego https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=2317

Liczba stron: 68
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-915913-4-4
Cena z okładki: 12 zł

Insekt
Scenariusz: Arkadiusz Lorenc
Rysunek: Arkadiusz Lorenc

Uwaga – barrrrdzo czarny humor!
Stanowi ona zbiór krótkich komiksów Lorenca już publikowanych na łamach magazynu „Znakomiks” oraz wielu zupełnie nowych. Razem 52 strony barrrrrdzo czarnego humoru. Poza tytułowym Insektem (R.I.P.), główne role odgrywają Kosiarz Stokrotka – powód wielu zejść Insekta, kat – powód kilku kolejnych zejść oraz Królik – … kumpel-kawalarz …

10/2007
Liczba stron: 52
Format: B5
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-915913-6-9
Cena z okładki: 19,95 zł