Liam Sharp

Liam Sharp jest brytyjskim artystą, pisarzem i wydawcą. Zadebiutował pod koniec lat 80-tych XX wieku rysując Sędziego Dredda dla brytyjskiego tygodnika „2000AD”. Następnie pracował dla Marvel UK gdzie rysował „Death’s Head”. To otworzyło mu drogę do wydawców w USA. Ilustrował komiksy z X-Men, Hulkiem, Spider-Manem, Venomem, Man-Thing dla Marvel Comics Group oraz Supermana, Batmana, The Possessed dla DC Comics i Wildstorm. Rysował także „Spawn: The Dark Ages” dla Todda McFarlane i Image, Red Sonję dla Dynamite Comics, „The Frazetta’s Death Dealer” dla Verotik oraz „Testament” dla DC Vertigo.

W 2004 roku, wraz z żoną założył wydawnictwo MamTor™ Publishing, które było odpowiedzialne, między innymi, za publikację nagradzanej antologii „Event Horizon”.

Jego komiks „Lap of the Gods” z kolorami Andrzeja Janickiego ukazał się numerze 13 magazynu “Znakomiks”, natomiast “Te pierdolone dzikusy” znalazły się w 14-tym numerze tego magazynu.

Zamieszczone poniżej grafiki pochodzą z oficjalnej strony artysty, która znajduje się pod adresem http://www.liam-sharp.com/

oraz z naszego magazynu „Znakomiks” nr 13 i nr 14.

Henryk Sawka

Henryk Sawka (1958) – rysownik, satyryk, ilustrator i humorysta.

Zadebiutował w 1985 roku na łamach tygodnika „ITD.”. Od tamtej pory jego rysunki pojawiały się w magazynach „Szpilki”, „Tygodnik Gdański”, „Student”, „Nowy Medyk”, „Sztandar Młodych”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Dziennik Bałtycki”, „Polityka”’ „Rzeczpospolita” oraz w wielu dziennikach  i tygodnikach na terenie całego Kraju. We „Wprost”, już od 15 lat ukazuje się jego Fotoplastykon stanowiący bieżący komentarz polityczny.

Bawił się w kabaret, zresztą do dziś czuje sentyment do tej formy rozrywki. Dlatego jest stałym gościem i jurorem wielu konkursów i przeglądów kabaretowych (np. PAKA w Krakowie, Festiwal Dobrego Humoru, itp.). Niegdyś próbował nawet śpiewać, co ze zgrozą wspominają starsi bywalcy krakowskich festiwali piosenki studenckiej.

Sawka jest wnikliwym obserwatorem sceny politycznej i życia codziennego, wytrawnym „faktożercą”. Potrafi z typową dla siebie intuicją wychwycić w aktualnych wydarzeniach społecznych i politycznych nie tylko sytuacyjny, ale też ideowy i myślowy bezsens, kłócący się ze zdrowym rozsądkiem i powszechnym odbiorem. Rysunkowe dowcipy od wielu lat „na gorąco” rejestrują anomalie naszej rzeczywistości.

Jest autorem kilkunastu zbiorów rysunków wydanych w formie książkowej oraz kalendarzy.

Więcej na   www.sawka.pl

Clint Langley

Clint Langley rozpoczął karierę zawodową w roku 1991. Od tamtej pory tysiące jego rysunków opublikowano na całym świecie w formie okładek książek, komiksów, „karciannek”, projektów reklamowych, w tym dla filmów.

Studiował sztukę i projektowanie w Hasting College we wschodnim Sussex. Jego pierwszą pracą komiksową była „Dinostia” do scenariusza Pata Mills’a, która w roku 1994 pojawiłą się w brytyjskim tygodniku „2000AD” . Od tamtej pory pracował nad wieloma komiksami (Slaine, Judge Dredd, Darkblade, Nemesis the Warlock, Sinister Dexter, ABC Warriors), grami (Game Workshop, White Wolf, FASA, Hogshead, Sla Industries, Hidden City Games, Urban Mammoth), okładkami (Black Library, Warchammer, Warchammer 40k, Celtos, Battletech), “karciankami” (World of Worcraft, Magic the Gathering, Sabretooth Games, Upper Deck, Matvel Knights) oraz nad wieloma innymi projektami.

Komiks „Dinostia” został opublikowany w Polsce przez „Studio Domino” Sp.z o.o. w numerach 11 do 15 magazynu „Znakomiks”.

Więcej     http://www.clintlangley.com/