Czerwiec z komiksem

W dniach 29.05.2006-16.-06. 2006, Książnica Pomorska im. St. Staszica w Szczecinie oraz „Studio Domino” Sp. z o.o. zapraszają na „Czerwiec z komiksem”, którego głównym elementem będzie wystawa „Komiksy z Niemiec”.

Placówki Goethe-Institut z Europy Środkowo-Wschodniej zorganizowały wystawę książki, której głównym akcentem jest prezentacja świata komiksu w Niemczech. Ma ona na celu wzbudzenie zainteresowania krytycznym, nieraz ironicznym, ale pełnym sympatii spojrzeniem niemieckich twórców komiksów na własne społeczeństwo, spojrzeniem, dla którego każdy z nich znajduje własne środki wyrazu. W ramach wystawy, komiksy prezentowane są w następujących działach:
komiksy autobiograficzne, awangarda, komiksy dla dzieci, fantastyka, klasycy, manga, polityka i historia.

Uwaga – prezentowane komiksy będzie można wziąć do reki, obejrzeć, poczytać. Każdy kto ma ochotę poznać bliżej twórców wystawianych komiksów, znajdzie informacje na podstronach witryny internetowej Goethe-Institut

Zapraszamy do Czytelni niemieckiej Instytutu Goethego w Książnicy Pomorskiej im. St. Staszica, ul. Podgórna 15/16, 70-205 Szczecin. Wejście od strony parkingu.
Książnica znajduje się w odległości około 350m od Dworca Głównego w Szczecinie oraz od pobliskiego dworca autobusowego.

Zaszufladkowano do kategorii Newsy

Festiwal książki „Nie wiesz? – Zapytaj w bibliotece”

Książnica Pomorska w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w „Festiwalu książki”, który odbędzie się 15 maja 2006 roku w gościnnych murach Książnicy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w tym roku pod hasłem „NIE WIESZ? – ZAPYTAJ W BIBLIOTECE”.

„Festiwal książki” pomyślany jest jako impreza targowa, która odbywać się będzie corocznie w „Tygodniu Bibliotek” w Książnicy Pomorskiej. Tegoroczny festiwal, inaugurujący ten cykl, ma na celu przedstawienie oferty i pomoc w promocji wydawnictw regionalnych.

W związku z tym zapraszamy Was w dniu 15 maja 2006, w godzinach 10:00-18:00 do sali „Pod Piramidą” gdzie regionalni wydawcy (w tym „Studio Domino” Sp. z o.o.) będą prezentować swoje nowości wydawnicze oraz prowadzić ich sprzedaż w promocyjnych cenach.

Adres Książnicy to:

Książnica Pomorska im. St. Staszica
ul. Podgórna 15/16
70-205 Szczecin

Książnica znajduje się w odległości zaledwie kilkuset metrów od kolejowego Dworca Głównego w Szczecinie oraz od znajdującego się przy nim dworca autobusowego.

 

Zaszufladkowano do kategorii Newsy