Festiwal myśli drukowanej COM.X

Organizatorzy „Festiwalu myśli drukowanej COM.X”, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 18-26 listopada 2006, zaprosili nas do współpracy. W ramach imprezy przedstawimy twórców komiksów, których prace publikujemy. Będzie to wystawa prac oraz spotkanie z kilkoma z nich podczas paneli dyskusyjnych.

Festiwal Myśli Drukowanej COM.X to trzecia odsłona spotkań poświęconych myśli, słowu i komunikacji, w tym także jej nowych, lecz coraz szerzej stosowanych metod: hipertekst, multimedia, esemesy, e-learning, podpisy cyfrowe, cyfrowe przetwarzanie mowy.

Ideą spotkań jest rozwijanie forum wymiany poglądów i mysli podejmujących przede wszystkim tematy związane z kulturą druku oraz słowem pisanym. W ramach Festiwalu organizowane są akcje artystyczne i przedsięwzięcia happeningowe. Ważnym aspektem Festiwalu jest prezentacja dorobku autorów z całego kraju.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, organizatorzy zajmą się spektakularną poetyka komiksu, okazującą współczesna zmianę paradygmatu percepcji obrazu i słowa.

Rokrocznie program Festiwalu wzbogacany zostaje o kolejne wydarzenia i nowych partnerów. W ramach tegorocznej edycji został zorganizowany ogólnopolski konkurs na komiks, którego efekty oglądać będzie można na wernisażu wystawy w Książnicy Pomorskiej w szczecinie oraz zostaną one opublikowane w specjalnej publikacji wydanej nakładem Wydawnictwa OPERAHAUS. Organizowane będą również Graffiti AATR Jam, akcja artystyczno-writerska, gra fabularna LARP oraz dwudniowa sesja gier RPG. Poza tym Festiwal COM.X to także wernisaże fotografii, pokazy filmowe, happeningi, pokazy sztuk teatralnych, wykłady, spotkania i dyskusje panelowe.

Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie  www.fmd.v.pl

Zaszufladkowano do kategorii Newsy