Komplety magazynu „Znakomiks” z oryginalnymi rysunkami – 2

Razem z Karoliną Klein (Tadych) przygotowaliśmy zestawy magazynu „Znakomiks”. Każdy zestaw kompletuje całą serię komiksu „Jen” autorstwa Karoliny, z jej rysunkami oraz moimi dialogami. Do każdego zestawu dołączony zostanie oryginalny rysunek wykonany i podpisany przez Karolinę. Zestawy będą dostępne w SD, a podczas Festiwalu Komiksu w Łodzi, dzięki grzeczności, na stoisku Ongrysa.

Zaszufladkowano do kategorii Newsy

Komplety magazynu „Znakomiks” z oryginalnymi rysunkami – 1

Razem z Piotrem Drzewieckim przygotowaliśmy zestawy magazynu „Znakomiks”. Są to zestawy kompletujące wszystkie odcinki serii „Powrót Czarta” z moim scenariuszem i rysunkami Piotra. Do każdego zestawu dołączony zostaje oryginalny rysunek A4 narysowany i podpisany przez Piotra. Komplety są dostępne w SD, a podczas Festiwalu Komiksu w Łodzi, dzięki uprzejmości, na stoisku Ongrysa.

Zaszufladkowano do kategorii Newsy

Jack Kirby’s Heroes And Villains

Od pierwszych kadrów, które ponad pięćdziesiąt lat temu zobaczyłem w jakiejś reklamie umieszczonej na wewnętrznej stronie okładki jednego z tzw. „klasikerów”, jestem nieustającym miłośnikiem twórczości Jacka „Króla” Kirby.

W ślad za opisaną w zeszłym tygodniu publikacją „Jack Kirby: Checlist”, postanowiłem zdjąć z półki jeszcze jedną, która podobnie obszernie i, tym razem, w pełni obrazowo prezentuje dorobek tego twórcy.

Jest to „Jack Kirby’s Heroes And Villains”. Oryginalnie, powstała ona na początku lat 70-tych jako walentynkowy prezent rysownika dla jego żony Roz. W książce tej znajduje się 125 rysunków przedstawiających największe kreacje Kirby’ego z jego, wtedy, 50-letniego dorobku. To, zdjęte przeze mnie z półki, pierwsze publiczne wydanie tych rysunków powstało za zgodą żony Jack’a w roku 1994. Ich wydawcą jest Pure Imagination Publishing. W przygotowaniu tej publikacji współuczestniczyło stu dwudziestu pięciu twórców, którzy oddali hołd „Królowi” poprzez nałożenie tuszu na jego wykonane ołówkiem rysunki. Z pełną listą uczestników tego projektu możecie zapoznać się oglądając dołączony skan strony 276 tej książki. Każdy z nich położył tusz na jednym z rysunków. Każdy rysunek został przez wydawcę opatrzony notką informującą o dacie i miejscu (komiksie) pierwszego pojawienia się danej postaci narysowanej ręką Jack’a Kirby. Każda postać została też opisana w kilku zdaniach.

Wierzę, że dla każdego miłośnika twórczości Jacka Kirby jest to pozycja z rodzaju „muszę-to-mieć”. Dla mnie stała się taką w momencie jej publikacji.

„Dziewanna, szczury i inne historie”

„Dziewanna, szczury i inne historie” to tytuł kolejnej publikacji z cyklu „Przebudzone legendy” Adama Święckiego. Tym razem scenariuszowo wsparł go Robert M.Heske. Wydawcą tomu jest Timof i cisi wspólnicy. Premiera w tym miesiącu. Jest to nawiązanie do i kontynuacja serii, której publikację wiele lat temu rozpoczęło Studio Domino Sp. z o.o. Szczerze polecam.

Więcej na temat komiksu można przeczytać tutaj: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/przebudzone_legendy/1-w2

Zaszufladkowano do kategorii Newsy